Волонтерська діяльність

Волонтери та волонтерська діяльність стали справжньою візитівкою України з початком повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої держави. Українські волонтери дивують, вражають та надихають своєю цілеспрямованістю, невтомністю та витримкою. Не виключенням став і Підліснівський ліцей, працівники та учні якого долучилися до активної волонтерської діяльності з перших днів війни. Діти – майбутнє нашої країни. І цілком зрозуміло, що у них виникають питання – що вони можуть зробити для допомоги, чим можуть бути корисними у важкі для всієї України часи через військове вторгнення росії. Ситуація в країні призвела до підняття патріотичного духу серед учнівської молоді та зростання волонтерського руху.

Основний напрям нашої роботи – соціальне волонтерство. Тобто це: шефство, відвідини, організація заходів для привернення уваги до конкретної соціальної проблеми, діяльність, спрямована на допомогу особам із інвалідністю, вихованцям і вихованкам дитячих будинків, людям похилого віку, ветеранам  АТО, їхнім родинам,   внутрішньо переміщеним особам та їх родинам, сім'ям, які потрапили у складні життєві обставини, хворим людям, малозабезпеченим сім’ям тощо.

Наш громадянський обов’язок -  це також допомогти та підтримати бійців Збройних Сил України, всіх військових формувань, що захищають нашу Батьківщину та нашу свободу.

Напередодні Дня толерантності ( 16 листопада)  , в рамках доброчинної акції " Ми різні- але рівні" , волонтери Підліснівського ліцею завітали до Сумського міського територіального центру соціального обслуговування " Берегиня", відділення денного перебування "Злагода". Познайомилися з вихованцями центру та їх викладачами, пригостили смаколиками, потрапили дійсно у толерантний світ - світ гармонії та талантів, де люди з обмеженими можливостями почувають себе комфортно, в оточенні тепла і турботи, де вони нічим не відрізняються від інших.

Також у листопаді 2022 року провели акцію «Нагодуй друзів наших менших». Відвідали центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Сумської міської ради, на базі якого створена і працює навчально-тваринницька ферма. Це дивовижний куточок природи майже у центрі міста Суми по вул.Харківська,13.  Пригостили тваринок  смачними  овочами та фруктами.

У 2020 році волонтерській загін школи "Милосердя"   був нагороджений дипломом Департаменту освіти та науки Сумської обласної державної  адміністрації  за участь в обласному конкурсі  волонтерських загонів «Ветеран живе поруч» ( ІІ місце). Грамота відділу освіти  Сумської РДА за участь у конкурсі « Патріотична хвиля».

До волонтерської  роботи  в даний час залучено – 17 учнів ( 9 та 11 клас).

План роботи волонтерського загону "Милосердя"

№з/п

ЗАХОДИ

ТЕРМІН ВИКОНАННЯ

1

Виявлення та складання списків людей, які потребують допомоги.

2

Складання плану роботи та його реалізація.

3

Трудові десанти «Конкретна допомога» людям похилого віку.

4

Вітання ветеранів педагогічної праці.

5

Акція «Подаруй людям радість» до Міжнародного дня вшанування людей похилого віку.

6

Привітання ветеранів та воїнів зі святами.

7

Впорядкування братської могили  та Стели пам`яті.

8

Участь у запланованих національно-патріотичних акціях.

9

Зустрічі з ветеранами та воїнами ЗСУ та ДФТГ, уроки мужності, покладання квітів.

10

Допомога дітям – сиротам та дітям з обмеженими можливостями, родинам переселенців.

Протягом року

У 2020-2023роках  волонтери нашого ліцею  організували акції «Ветеранське подвір’я», «Тобі, ветеране», «Квіти ветерану», а також прийняли участь у Всеукраїнській акції «Подарунок ветерану власними руками», під час якої виготовили сувеніри, листівки  і вручили їх ветеранам та вдовам загиблих воїнів. Учні ліцею  часті гості у ветеранів, постійно організовують операції «Турбота», під час яких допомагають у благоустрої садиб, вітають зі святами, а також у більшості випадків просто спілкуються  з ними, де ветерани щедро діляться своїм складним життєвим досвідом, спогадами про ті нелегкі роки, а учні - своїми шкільними новинами, запрошують на шкільні свята.