Профілактика коронавірусної інфекції

Пам`ятка для батьків та учнів

Як запобігти інфікуванню  коронавірусом?
1.    Не торкайтеся до потенційно інфікованих вірусом поверхонь.
2.    Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
3.    Уникайте скупчення людей, дотримуйтеся соціальної дистанції в 1,5 м.
4.    Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
5.    Використовуйте захисну медичну маску , особливо  якщо маєте симптоми ГРВІ.
Як запобігти поширенню інфекції у разі наявності захворювання?
•    якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми.
•    під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
•    необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

COVID-19. ВООЗ попереджає

Профілактика коронавірусу

Лист МОН від 28.08. 2020 № 1/9-490 "Щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році"

Лист МКІП від 27.08.2020 № 10616/12.3 "Про поширення та висвітлення інформаційних відеороликів у якості соціальної реклами (koronavirus)

Лист ДПО МОНУ від 28.08.2020 № 5/498-20 "Щодо поводження із ЗІЗ" (Інструкціяплакати)

COVID-19: навчальне відео для учнів 5-11 класів

Пам’ятка про коронавірус

1.  Хто може заразитися цим вірусом?

Люди, які живуть або подорожують в райони, де циркулює вірус 2019-nCoV, можуть піддаватися ризику зараження. В даний час 2019-nCoV циркулює в Китаї, де знаходится переважна більшість інфікованих людей. Захворілі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками. Медичні працівники, які доглядають за хворими 2019-nCoV, піддаються більш високому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій.

2.  Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?

Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

3.  Як довго вірус живе на поверхнях?

За попередньою інформацією, вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

4.  Чи можна заразитися вірусом 2019-nCoV від людини, у якої немає симптомів?

Люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, у яких уже є симптоми захворювання, є переважним джерелом  поширення вірусу.

5.  Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування?

Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, вам слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати по можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема,  кашель і чхання.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій

- часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

- під час кашлю або чиханн прикривайте рот і ніс паперовою хусткою, уникайте тісного контакту з усіма хто має гарячку та кашель;

- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше звертайте до сімейного лікаря та повідомте йому попередню історію хвороби;

- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Маски і COVID-19: в якому випадку їх одягати і як правильно використовувати?

Якщо дійсно є потреба носити маску, МОЗ дає рекомедації як правильно це робити ⬇️

1. Перед тим, як одягнути маску, потрібно ретельно вимити руки милом або спиртовмісним розчином (вміст спирту не менше 60%). Після цього розгорніть маску і обережно одягніть її. Закріпіть металевий фіксатор на носі, натягніть нижню частину маски так, щоб вона закривала ваше підборіддя. Маска повинна щільно прилягати до обличчя.

2. Ні в якому разі не торкайтеся маски руками або другими предметами і зніміть її, як тільки маска стане вологою (через 2-3 години носіння). Це дуже важливо, адже інакше Ви ще більше наражаєте себе на небезпеку.

Прості медичні маски- ОДНОРАЗОВІ❗️Їх не можна прати і сушити.

Всесвітня оргінізація охорони здоров’я (ВООЗ) у зв'язку з поширенням коронавіруса дає рекомендації про доцільність використання масок. Маски потрібні тим, хто захворів, і тим, хто за ними доглядає, а саме - медичним працівникам і близьким людям. Тому радять використовувати маски тільки в даних конкретних випадках.
3. Коли знімаєте маску, не торкайтеся частин, які закривають обличчя. Знімайте за вушні петлі і одразу ж помістіть маску в накритий кришкою контейнер для сміття, а потім негайно помийте руки. Прості медичні маски- ОДНОРАЗОВІ❗️Їх не можна прати і сушити.