Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами.Ст.30 ЗУ " Про Освіту"

Умови доступності для навчання осіб з ООП

Відповідно до висновків ІРЦ, заяв батьків,  нормативно-правових актів, що регулюють питання організації інклюзивного навчання, з метою забезпечення доступу до здобуття якісної освіти дітьми з особливими освітніми потребами, в нашому закладі освіти у 2023-2024 н.р. запроваджене інклюзивне навчання у 4 класах.

У  закладі постійно створюються умови для  безперешкодного доступу до території та приміщень,  наявна відповідна навчально-матеріальна база та кадрове забезпечення. Діти  з особливими освітніми потребами мають можливість відвідувати індивідуальні корекційно-розвиткові заняття.

Основні приміщення закладу мають природне освітлення. Стіни приміщень пофарбовані у світлі тони; меблі, парти – кольору натурального дерева; класні дошки темно-зеленого кольору, стелі та віконні рами – білі. У закладі дотримується повітряно-тепловий режим. Приміщення  обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

Навчальні меблі класних кімнат відповідають віковим особливостям дітей.

Відповідність вимогам

Фактичні показники

Прилегла територія (відповідність вимогам ДБН 360, ДБН Б.2.4.-1, ВСН 01., ДБН В.».2-17:2006)

Прилегла територія закладу освіти має асфальтоване покриття. Стан – задовільний.

Наявність зони для висадки МГН

В наявності

Наявність місця для паркування транспорту

Наявність пандуса (ів)

Ні (планується у 2024 році за умови фінансування)

Наявність кнопки виклику

В наявності

Відповідність вхідних дверей тип дверей (автоматизовані/ неавтоматизовані)

Неавтоматизовані. Розмір вхідних дверей дозволяє перемістити маломобільну людину до приміщення

Відповідність сходів, перил

Забезпечено візуальне (жовтим кольором) попередження на початку та в кінці сходових маршів (кольорові маркувальні смуги) та на ганку головного входу

Наявність санвузлів, пристосованих для користування МГН

Немає

Доступність навчальних аудиторій та приміщень загального користування (коридори, їдальні). Наявність елементів розумного пристосування для потреб МГН

• вільний доступ до навчальних кабінетів;
  • відсутність порогів по коридорах;
  • приміщення загального корекційного призначення (ресурсна кімната) розташоване на ІІ поверсі;
  • їдальня, медичний кабінет розташовано на І поверсі;
  • ширина шляху руху в коридорах 2,4 м;
  • покриття підлоги – бетонне.